Księgowanie z poleceniem

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Księgowanie z poleceniem

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Główne menu i sprzedaż >

We właściwościach każdego produktu można określić, czy chcesz przy sprzedaży wyświetlić okno z podaniem ilości, ceny, możliwych dodatków, szybkich uwag, sprzedaży na wynos itp. Jeśli aktywujesz dla danego produktu jedną z tych możliwości, przy jego sprzedaży wyświetli się ekran:

clip0258

 

W panelu 01 pojawią się wszystkie aktywne opcje. W takim przypadku należy najpierw ustawić lub potwierdzić ilość cmnozstvi i klikając przycisk Kontynuuj 02 po kolei wprowadzić cenę ccena, dodatki ckombinace, wybrać notatkę rpozn i wybrać sprzedaż na miejscu / na wynos csebou. Poszczególne opcje można przełączać, wybierając konkretną ikonę na panelu 01.

Ekran do poleceń może zachowywać się jak kreator (przechodzenie po poszczególnych aktywnych pozycjach poleceń) lub standardowo – wprowadzanie pozycji bez określonego porządku i możliwość przeskakiwania pomiędzy nimi. Ustawienie można wprowadzić w Ustawienia aplikacji » Ustawienie widoku (patrz Rozbudowane dodawanie pozycji na rachunek).

Dostępne właściwości produktu, które można w ten sposób ustawić to:

cmnozstvi

Ilość

cpozn

Notatka

csleva

Rabat

cbody

Program lojalnościowy

cporce

Porcja

ccena

Cena

ckombinace

Dodatki i promocja 2+1

rpozn

Szybka notatka

csebou

Sprzedaż na wynos / na miejscu

 

Naliczany produkt PIZZA na obrazku powyżej w ustawieniach ma aktywną opcję dla wymaganej ilości i ceny:

clip0254

 

do góry

Następnie przypisaną grupę z dodatkami jako Kombinację przy sprzedaży:

clip0255

do góry

Oraz szybkie notatki:

clip0256

do góry

Aktywna jest również opcja sprzedaż na wynos i jej ustawienie, by można było wybrać przy sprzedaży, jeżeli towar faktycznie zostanie sprzedany na wynos:

clip0257

 

Z tego względu podczas sprzedaży na panelu wyświetlają się 01 wszystkie możliwości (w sumie: 5). W zależności od tych ustawień wyświetlone zostaną tylko te możliwości, które są aktywne w ustawieniu konkretnego produktu lub kasy albo wszystkie możliwości.

do góry