Szuflada kasowa

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Szuflada kasowa

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Ustawienia aplikacji >

Tutaj ustawisz otwieranie szuflady kasowej. Do wyboru masz 4 możliwości. Możesz aktywować wszystkie lub tylko niektóre. Standardowo są aktywne wszystkie pierwsze trzy opcje. To ustawienie zapewni prawidłowe otwieranie szuflady kasowej podczas drukowania lub po kliknięciu przycisku ZAPŁACONE W GOTÓWCE w oknie płatności.

Otwórz szufladę kasową po wydrukowaniu paragonu

Szuflada kasowa otworzy w momencie drukowania paragonu. Druk paragonu przebiega automatycznie w chwili, kiedy wciskasz przycisk Wystaw rachunek na ekranie głównym aplikacji Dotykačka. To dotyczy, kiedy masz ustawiony Automatyczny druk paragonów w odpowiednim zadaniu drukowania.

Otwórz szufladę kasową po dokonaniu płatności

Szuflada kasowa zostanie otwarta dopiero po zapłaceniu, tj. w chwili, gdy wciśniesz przycisk ZAPŁACONE W GOTÓWCE w oknie płatności po wystawieniu rachunku.

Otwórz szufladę kasową tylko raz

Jeśli ta opcja nie jest aktywna, ale aktywne są dwie poprzednie opcje, szuflada kasowa zostanie otwarta dwa razy, podczas druku paragonu i przy płatności.

Otwórz szufladę kasową po dokonaniu wyboru metody płatności

Wraz z aktywacją tej możliwości zostanie otwarta szuflada kasowa w momencie, kiedy w oknie płatności wybierzesz metodę płatności, tj. jeszcze przed samym dokonaniem zapłaty. Zawsze należy kliknąć wybraną metodę płatności, otworzy się szuflada kasowa i aktywuje przycisk zapłaty rachunku.

Wyświetl przycisk otwarcia szuflady kasowej

Ukryje się lub wyświetli przycisk otwarcia szuflady kasy w menu kafelkowym na ekranie głównym aplikacji Dotykačka. Przy użyciu tego przycisku można kasę w dowolnym momencie otworzyć bez względu na aktualną czynność kasy.

 

uziv_tip_icon

Szufladę kasową możesz otworzyć nie tylko podczas płatności gotówką, ale także przy płatności kartą. Wystarczy aktywować odpowiednią opcję w Ustawieniach aplikacji Dotykačka - Ustawienie płatności - Ustawienie płatności kartą.

Szuflada kasy otworzy się także podczas ewidencji wpływu lub wydatku do kasy. Np. podczas pobrania gotówki na zakup surowców.

 

dulezite_sdeleni_icon

W celu prawidłowego działania szuflady kasowej należy najpierw podłączyć do kasy drukarkę i ustawić druk. Szufladę kasową podłącza się za pomocą kabli RJ11 / RJ12 or RJ14 bezpośrednio do drukarki, patrz rozdział Zestawienie kasy.

do góry