Metody płatności

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Metody płatności

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Ustawienia aplikacji >

W części Metody płatności określasz możliwości płatności, a także typy płatności, które będą wyświetlane w oknie płatności po wystawieniu rachunku.

Karta płatnicza

Aktywuj w przypadku, gdy używasz zewnętrznego terminalu dla karty płatniczej.

Ustawienie płatności kartą

Klikając na tę opcję możesz wybrać, czy szuflada kasy ma się otworzyć także przy płatności kartą.
 


clip0058 Terminal płatniczy SumUp®

Aktywuj, jeśli wraz z aplikacją Dotykačka chcesz stosować terminal płatniczy SumUp. Najpierw należy jednak zainstalować sterownik dla tego terminala. Pełną procedurę podłączenia znajdziesz w tym rozdziale. Jeśli metoda płatności jest aktywna, wyświetla się w oknie płatności.

Ustawienia terminala SumUp®

Klikając ten wybór, ustawisz opcje terminala płatniczego SumUp.

do góry


Czeki

Jeśli aktywujesz niniejszą opcję, w oknie płatności będzie można oznaczyć płatność czekiem.

Bony żywnościowe

Jeśli aktywujesz niniejszą opcję, w oknie płatności będzie można oznaczyć płatność bonami żywnościowymi.

Elektroniczny bon żywnościowy

Jeśli aktywujesz niniejszą opcję, w oknie płatności będzie można oznaczyć płatność elektronicznymi bonami żywnościowymi.

Konfiguracja elektronicznego kuponu posiłków

Jeśli masz połączony z panelem dotykowym standardowy terminal kart płatniczych bez wsparcia elektronicznych bonów żywieniowych, możesz go wyłączyć dla tej metody płatności. W związku z tym, księgujesz płatność jako płatność elektronicznymi bonami żywieniowymi, ale na tym terminalu kart płatniczych nie zobaczysz ceny tej płatności. To ustawienie jest właściwe, jeśli dla elektronicznych bonów żywieniowych używasz innego terminala, który jednak nie jest połączony z panelem.)

Karta podarunkowa/Voucher

Specjalna metoda płatności dla pobierania wydanego vouchera. Wydany voucher to produkt z 0% VAT i z etykietą -voucher. Jeśli klient dopłaca, należy przeprowadzić rozdzielne płatności (kredyt/voucher + gotówka lub karta płatnicza).

Przelew bankowy

Jeśli aktywujesz niniejszą opcję, w oknie płatności będzie można oznaczyć płatność przelewem bankowym.

Straty znane

Dzięki tej metodzie płatności można w prosty sposób odliczyć pozycje z magazynu (np. przy rozlaniu napoju) bezpośrednio w oknie płatności. Wystawiając rachunek metodą płatniczą Straty znane odlicz cały sprzedany towar, w tym ustawiony skład. Nie zostanie wystawiony paragon, ale tylko potwierdzenie o przeprowadzonym odpisie, które nie ma wpływu na utarg i VAT kasy.

Po wystawieniu pozycji metodą Straty znane dojdzie do właściwie ewidencjonowanego przesunięcia Straty znane również w aplikacji magazynowej. To przesunięcie magazynowe będzie od następnej wersji dostępne także w chmurze Dotykačka i będzie można filtrować przesunięcia magazynowe i pracować z odpisem także w nowych raportach.

Straty znane produktów i składników

Jeśli używasz odliczania składników z magazynu, aplikacja Dotykačka zaproponuje także straty znane odliczanych składników. Zrobisz to w prosty sposób:

1.W ustawieniach kasy aktywuj metodę płatności Straty znane.

2.Następnie metodę płatności znajdziesz w oknie płatności.

3.Przypisz na rachunek produkty, które chcesz odpisać i „zapłać” rachunek za pomocą metody płatności Straty znane.

4.Produkty zostaną odpisane wraz ze składnikami.

do góry


Płatność mobilna ILQ

Dotykačka wspiera płatność za pośrednictwem systemu ILQ,czyli metodę płatności rachunku przy użyciu telefonu komórkowego.

Akceptuj płatność ILQ

Aktywując tę opcję wyświetlisz opcję płatności ILQ w oknie płatności.

Identyfikacja konta użytkownika

Po kliknięciu na tę opcję wprowadź numer przyporządkowanego rachunku bankowego lub ID użytkownika, który przydzielił Ci operator systemu ILQ.

do góry