Wystaw jako fakturę

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Wystaw jako fakturę

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Główne menu i sprzedaż > Okno płatności > Zaawansowane opcje płatności >

vystavitjakofakturuB

Na systemie kasowym Dotykačka możesz wystawiać faktury na wybranego klienta. Faktura zostanie wystawiona na dane przypisanego klienta a w miejscu sprzedawcy, wydrukują się informacje o Twojej działalności gospodarczej, które uzupełnisz w ustawieniach aplikacji. Wystawioną fakturę znajdziesz w historii transakcji i możesz ją ponownie wyświetlić. W Dotykačce możesz też wystawić fakturę gastro

poznamka_icon

Jeśli konieczna jest nota kredytowa faktury, należy przesunąć w kasie anulowanie faktury w Historii. Anulowanie faktury zachowuje się tak samo jak standardowe anulowanie dokumentu. Wystawi się nową fakturę w wartościach ujemnych, tzw. „Korygujący dokument podatkowy”. Do księgowości daje się ten nowy dokument.

 

W celu wystawienia faktury należy najpierw:

W ustawieniach aplikacji w części Ustawienia kasy - Informacje o firmie wypełnij dane o swojej firmie, a w części Ustawienia zaawansowane zezwól na możliwość opcji Faktury.

 

Jak wystawić fakturę?

1_icon

Nabijamy produkty które mają znaleźć się na fakturze 01. Kontynuuj klikając w przycisk Wystaw rachunek 02.

Screenshot_2017-04-26-14-35-2425

 

2_icon

Podczas pierwszego otwarcia okna płatności po aktywacji metody płatniczej Faktura w Metody płatności wyświetlona zostanie informacja, że wybór WYSTAW JAKO FAKTURĘ znajdziesz w Zaawansowanych możliwościach płatności, które są dostępne przez ikonę trzech kropek, wskazywaną przez strzałkę. Powiadomienie zamkniesz, klikając przycisk OK 03.

2017-04-26_152055

 

3_icon

Dokonaj zmian w oknie płatnościi kiedy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Zaawansowane opcje płatności 04. Wyświetli się okno z możliwościami płatności, z których należy wybrać WYSTAW JAKO FAKTURĘ 05.

2017-04-26_152206

 

4_icon

Na karcie Faktura będziesz mógł wybrać metodę płatności 06 (gotówka, karta płatnicza, przelew bankowy), wpisać datę sprzedaży i termin płatności oraz notatkę. W razie wyboru płatności gotówką lub kartą płatniczą termin płatności zostanie ustawiony na aktualną datę. Jeżeli używasz oddzielnej skali numerycznej dla numeracji faktur, przy wybraniu płatności przelewem w tytuł przelewu zostanie automatycznie wpisany numer tej faktury.

ff4_800_edge_dr

 

5_icon

Na karcie rachunek klikamy WYBIERZ KLIENTA . Otworzy się lista zarejestrowanych klientów.  W celu utworzenia nowego należy kliknąć + NOWY KLIENT. Jeśli chcesz edytować już istniejące konta klienta, kliknij nazwę w liście i przytrzymaj dłużej. Krótkim naciśnięciem na nazwę klienta, przypiszesz go do rachunku.

clip0310

 

6_icon1

Kontynuuj klikając na Zapłacone.

clip0311

 

7_icon

Wyświetli się podgląd faktury. W górnej prawej części znajdziesz ikonki, za pomocą których możesz fakturę wydrukować, bezpośrednio wysłać na podany adres e-mail lub wykorzystać opcję udostępniania i umieścić w dowolnej aplikacji. Druk na zwykłej drukarce jest możliwy np. z wykorzystaniem aplikacji PrinterShare za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Za pomocą gestu dotykowego dwóch palców można fakturę przybliżać lub oddalać. Na dole umieszczone są odsyłacze dla przejścia na dalsze strony, jeśli faktura ma więcej stron.

Screenshot_2017-04-26-14-05-54

do góry

Jeżeli wybierzesz opcję wysyłania faktury e-mailem, wyświetli się okno z pustymi polami. W oknie należy uzupełnić adres e-mail odbiorcy, edytować temat i ewentualnie wpisać w pole Tekst treść wiadomości. Faktura jest do wiadomości załączona jako załącznik w formacie .pdf. Przyciskiem  wyślesz wiadomość. Wszystkie wygenerowane faktury w formacie .pdf znajdziesz także bezpośrednio w pamięci wewnętrznej (Internal Memory) w pliku DotykackaPdf.

Screenshot_2017-04-26-14-06-22

 

dulezite_sdeleni_icon

Generowanie faktur jest obsługiwane od wersji systemu Android 4.4.2. Na urządzeniach ze starszą wersją systemu ta opcja jest niedostępna. Jeżeli posiadasz system kasowy z Androidem 4.4, w celu generowania faktur należy zainstalować dzięki Dotykačka Marketplace aplikację Przeglądarka dokumentów PDF. Android 5 ma dla obsługi PDF już zaimplementowaną aplikację. W przypadku urządzeń z nowszymi systemami nie trzeba tej aplikacji instalować

do góry

Jak wygenerować kopię faktury?

1_icon

W kafelkowym menu wybierz Historia . Następnie transakcję, dla której chcesz wystawić fakturę .

Screenshot_2017-04-26-15-06-50

 

2_icon

Wybierz ikonę, aby wyświetlić więcej opcji,  a następnie wybierz Udostępnij/drukuj fakturę .

Screenshot_2017-04-26-15-06-41

 

3_icon

Wyświetli się podgląd faktury i za pomocą ikonek w prawej górnej części można ją ponownie wydrukować, wysłać lub udostępnić.

Screenshot_2017-04-26-14-05-54

 

poznamka_icon

W przypadku wystawiania faktury, w chmurze Dotykačka, będzie dostępny taki sam rodzaj dokumentu w zestawieniu operacji kasowych.

do góry

Wróć do zakładki Zaawansowane możliwości płatności