Opakowania zwrotne

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Opakowania zwrotne

Nawigacja:  Dotykačka w chmurze >

Nowe wydania aplikacji Dotykacka oraz sterownika wydruku Drukarka fiskalna PL pozwala obsługiwać opakowania zwrotne w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami tj. obrót opakowaniami nie wlicza się w przychód a wydanie (lub zwrot) opakowania jest drukowane na paragonie poniżej części fiskalnej.

 

Jak korzystać z nowej funkcjonalności systemu (na przykładzie butelek na piwo)?

Można działać poprzez Administrację zdalną (chmurę).

1_icon

Zaloguj się do chmury. Menu po lewej stronie: Spisy » Produkty 01 » Dodaj 02.

clip0134

 

2_icon

Dodaj pozycję

, etykieta -opakowanie, stawka VAT 0%, cena 0,70PLN, zaznaczony parametr nie łącz rabatów.

 

clip0135

clip0133

 

3_icon

Tak samo trzeba w chmurze dodać pozycje Butelka piwa 0,5l zwrot, etykieta -opakowanie, stawka VAT 0%, cena -0,50PLN, zaznaczony parametr nie łącz rabatów.

do góry


Bezpośrednio w Dotykačce

1_icon

Utwórz nowy produkt przy kasie zgodnie z niniejszą instrukcją. W detalach produktów trzeba ustawić te same rzeczy jak w chmurze. Patrz powyżej.

 

dulezite_sdeleni_icon

By dało się utworzyć produkt z ujemną ceną, konieczne jest zaznaczenie pola Ceny o ujemnej wartości w Ustawieniach aplikacji » Ustawienia kasy.

 

2_icon

Sprzedaż butelki polega na dodaniu do paragonu (w dowolnym momencie jego edycji) pozycji Butelka piwa 0,5l wydanie, można to zrobić ręcznie lub poprzez dodanie tej butelki do składu piwa , do którego chcemy ją doliczyć, może być jedna lub wiele sztuk.

3_icon

Przyjęcie (zwrot) butelki polega na dodaniu pozycji Butelka piwo 0,5l zwrot (czyli opakowania o cenie ujemnej).

4_icon

Istnieje możliwość umieszczenia na paragonie zarówno sprzedaży jak i zwrotu butelki oraz wydania dokumentu, na którym znajduje się tylko obrót opakowaniami.

do góry