Podłączenie drukarek fiskalnych

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Podłączenie drukarek fiskalnych

dulezite_sdeleni_icon

Uwaga!
O ile posiadasz tylko drukarkę fiskalną, nie dodawaj tej drukarki w panelu Druk w Ustawieniach Aplikacji. W tym panelu dodajemy tylko drukarki niefiskalne!

 

Listę obsługiwanych drukarek fiskalnych znajdziesz na naszych stronach wsparcia technicznego. Dotykačka jest kompatybilna z drukarkami następujących producentów drukarek fiskalnych:


novitus

posnet

emar4

Drukarki fiskalne komunikują z systemem kasowym za pomocą odrębnego sterownika Printer Driver PL. Sterownik zainstaluj na systemie kasowym za pośrednictwem aplikacji Dotykačka Marketplace (Dotypos Marketplace) przed podłączeniem drukarki do urządzenia. Podłączenie drukarki fiskalnej składa się z trzech podstawowych kroków:

1.Instalacja sterownika Printer Driver PL

2.Konfiguracja drukarki fiskalnej

3.Ustawienie sterownika Printer Driver PL

 

poznamka_icon

Po podłączeniu drukarki fiskalnej i weryfikacji, czy drukarka komunikuje się z kasą dotykową, przeczytaj ten rozdział, w którym znajdziesz zalecane ustawienia aplikacji kasowej Dotykačka w celu poprawnej fiskalizacji i sprzedaży towaru.

 

Instalacja sterownika

Na głównym ekranie otwórz aplikację Dotykačka Marketplace. W zestawieniu aplikacji kliknij następnie przycisk Zainstaluj dla pozycji Drukarka fiskalna PL.

Screenshot_2018-02-13-13-32-31

 

Po zainstalowaniu sterownika kontynuuj podłączenie drukarki:

poznamka_icon

Z drukarkami fiskalnymi powiązane są jeszcze ustawienia fiskalizacji w Ustawieniu aplikacji Dotykačka.