Wyświetlacz klienta

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Wyświetlacz klienta

Nawigacja:  Dotykačka w chmurze > Panel zakładek >

Do systemu kasowego możesz dokupić tzw. Wyświetlacz klienta, którym jest następne urządzenie z zainstalowaną specjalną aplikacją, która wyświetla na wyświetlaczu obrazki reklamowe i wideo, lub prostszy dwuliniowy wyświetlacz na stojaku. Dodatkowo podczas sprzedaży wyświetlane są także sprzedawane pozycje i całkowita kwota do zapłaty. Klient ma podgląd, jakie pozycje są dodawane do rachunku i jaka jest jego suma całkowita.
 

dulezite_sdeleni_icon

Przed ustawieniem wyświetlacza klienta w chmurze Dotykačka, należy najpierw aktywować funkcję wyświetlacza klienta na systemie kasowym i skonfigurować drugie urządzenie służące jako wyświetlacz klienta. Procedurę znajdziesz w tym rozdziale.

 

Jeśli masz prawidłowo ustawiony wyświetlacz klienta na systemie kasowym i drugim urządzeniu, którym jest wyświetlacz klienta, możesz rozpocząć wgrywanie plików i tworzyć listę odtwarzania, w której określisz, jak długo i w jakiej kolejności obrazki będą się wyświetlać na wyświetlaczu klienta. Dla każdego systemu kasowego możesz utworzyć jedną listę odtwarzania.

Obsługiwane formaty plików

Format obrazka

jpg, jpeg, png

Format wideo

mp4

Rozdzielczość

1920 x 1080 px

 

Operacja z plikami składa się więc z dwóch kroków:

1.Wybór i wgranie plików do chmury Dotykačka

2.Utworzenie listy odtwarzania z wybranymi plikami i ustawienie czasu odtwarzania dla każdego obrazka

do góry

Jak wgrać pliki dla wyświetlacza klienta?

1_icon

Należy zalogować się do chmury Dotykačka i przejść do zakładki Wyświetlacz klienta. W prawej górnej części wybierz przycisk 01 Zarządzanie plikami.

zak_disp2

 

2_icon

Pliki (obrazki i wideo) możesz wgrać na dwa sposoby. Przeciągnięciem za pomocą myszki na obszar 02 lub klikając przycisk Przeglądaj… 03.

zak_disp3

 

3_icon

Wybrane pliki otworzą się potem w części 02 skąd można je usunąć lub wgrać pojedynczo za pomocą małych ikonek A. Wszystkie pliki zapiszesz klikając na ikonkę Wgraj 04. Jeśli chcesz umieścić w celu wgrania inne pliki, za pomocą przycisku Usuń 05 je usuniesz. Pliki, które zostały zapisane w chmurze Dotykačka, są dostępne do wykorzystania na liście odtwarzania.

zak_disp45

zak_disp5

 

poznamka_icon

Najlepszych wyników osiągniesz używając plików w rozdzielczości Full HD tj. 1920 x 1080 pixeli.

do góry

Jak utworzyć listę odtwarzania z wgranych plików?

1_icon

Po wgraniu plików należy kliknąć ponownie na zakładkę Wyświetlacz klienta. W tym oknie możesz dla każdej kasy jedną listę odtwarzania. Wybierz przycisk Stwórz playlistę 01. Aby przejść do zarządzania multimediami, użyj przycisku w nagłówku 02.

zak_disp7

e

2_icon

W lewej części zobaczysz zestaw nagranych mediów, klikając przycisk 01 wybrane medium przesuniesz na listę odtwarzania na prawą stronę. Tam możesz błędnie umieszczony plik usunąć za pomocą przycisku 05. Do każdego obrazka uzupełnij w polu 03 jak długo ma się wyświetlać. Na koniec nazwij listę odtwarzania 02 i zapisz klikając przycisk 04.

zak_disp8

 

3_icon

Lista odtwarzania jest przygotowana, ostatnim krokiem będzie wgranie plików do urządzenia , który działa jako wyświetlacz klienta. Wróć do ustawień wyświetlacza klienta n systemie kasowym i wybierz tutaj opcję Zapisz. Ostatni krok jest opisany tutaj.

do góry