SumUp

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

SumUp

Nawigacja:  Przygotowanie kasy > Urządzenia zewnętrzne > Podłączenie i konfiguracja terminala płatniczego >

clip0058Do kasy dotykowej można podłączyć terminal SumUp. Terminal SumUp otrzymasz bez konieczności opłacania miesięcznego ryczałtu i bez umowy po rejestracji na tej stronie. Podczas rejestracji należy wprowadzić adres pozwalający na doręczenie terminalu, informacje dotyczące płatności, a także informacje o firmie.

Poniżej znajduje się procedura, pozwalająca zamówić terminal płatniczy SumUp, a następnie ustawić aplikację Dotykačka w taki sposób, aby komunikowała się z terminalem. W celu prawidłowego ustawienia należy podać SumUp jako kolejną metodę płatności, przy użyciu której można dokonywać standardowej opłaty rachunku w oknie płatności.
 

poznamka_icon

Terminal SumUp działa poprawnie z naszym 8-calowym tabletem Dotykačka (Dotykačka Mobilna), i można go również połączyć z Mobilnym sprzedawcą (Mobilnym Kelnerem). Do poprawnego działania SumUpu z 14" tabletem potrzebna jest nowa wersja oprogramowania układowego tableta. Jeśli chcesz korzystać z SumUp na 14" tablecie, skontaktuj się z nami.

 

Nie mam jeszcze terminalu płatniczego SumUp

1_icon

Przejdź na tę stronę i kliknij przycisk Zacznij teraz. Nastąpi przekierowanie do okna logowania. Tutaj podaj swój adres e-mail i wybierz hasło logowania. Na podstawie tych danych użytkownik będzie reprezentowany poprzez swoje konto SumUp, dlatego należy je zapamiętać, ponieważ będą one konieczne do ustawienia kasy po otrzymaniu terminala. W celu utworzenia konta SumUp należy wyrazić zgodę na warunki handlowe spółki i na przetwarzanie danych osobowych.

clip0147

 

2_icon

Wybierz typ terminala płatniczego i kontynuuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Następnie należy podać adres do korespondencji i dane płatnicze do zapłaty. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz terminal płatniczy na podany adres. Jako ostatni krok należy uzupełnić w swoim profilu dane dotyczące firmy, dane osobowe i dane bankowe w celu przekazywania płatności. To wszystko.

clip0148
 

3_icon

Po otrzymaniu terminala płatniczego SumUp, należy kontynuować jego ustawianie zgodnie z krokami podanymi poniżej.

do góry


Już mam terminal płatniczy SumUp

Do komunikacji Dotykački z terminalem SumUp służy Sterownik SumUp®, który należy zainstalować w systemie kasowym za pośrednictwem aplikacji Dotykačka Marketplace. Po instalacji terminal SumUp pojawi się w kasie jako kolejna możliwa metoda płatności. Wystarczy aktywować tę metodę płatności i zalogować się na swoje konto SumUp. Poniżej podano całą procedurę w następujących po sobie krokach:
 

1_icon

Z ekranu głównego kasy dotykowej otwórz aplikację Dotykačka Marketplace, znajdź Sterownik SumUp®, i kliknij przycisk ZAINSTALOWAĆ. Poczekaj na zakończenie instalacji.

clip0149

 

2_icon

Następnie otwórz aplikację kasową Dotykačka, przejdź do pozycji Ustawienia aplikacji i kliknij pozycję Metody płatności. Wśród metod płatniczych zobaczysz również opcję wyboru SumUp, aktywuj ją, a następnie kliknij Ustawienia terminala SumUp®.

clip0150

 

3_icon

Wybór Ustawienia terminala SumUp® zawierają jedną opcję, tj. przycisk ZALOGUJ SIĘ. Kliknij przycisk i podaj swoje dane logowania do konta SumUp. Dane do logowania zostały stworzone podczas zamawiania terminalu płatniczego.

clip0151

 

4_icon

Po zalogowaniu sterownik wyszuka terminal i wyświetli się okno z cyframi. Cyfry te muszą odpowiadać ostatnim cyfrom na tabliczce na dolnej stronie terminala. Jak tylko to potwierdzisz, kasa automatycznie będzie się łączyć z wybranym terminalem.

clip0152

do góry

uziv_tip_icon

Terminal można zmienić również w dowolnym momencie później w Ustawienia terminala SumUp® za pomocą przycisku CHANGE DEVICE (ZMIEŃ URZĄDZENIE). Ma to zastosowanie również, jeśli konieczne jest nabycie nowego terminalu.

clip0260

 
W celu wyszukania nowego urządzenia wystarczy kliknąć w wyświetlany terminal.

clip0261

 

5_icon

Jeśli wszystko zostało przeprowadzone prawidłowo, w oknie płatności pojawi się nowa metoda płatności SumUp. W celu zapłaty kartą z wykorzystaniem terminala płatniczego SumUp należy kliknąć go. Aplikacja Dotykačka połączy się z terminalem płatniczym i zainicjuje płatność kartą.

clip0153

 

poznamka_icon

W celu komunikacji między kasą a terminalem płatniczym terminal SumUp stosuje połączenie Bluetooth, podłączenie terminala do kasy nie jest więc zależne od sieci dostępnej w Twojej firmie. Terminala SumUp nie musi być wcześniej powiązany z kasą. Powiązanie należy wykonać przez wybór terminala (krok 4 podany powyżej) po zalogowaniu bezpośrednio w sterowniku.

do góry