Rozdziel płatność

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Rozdziel płatność

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Główne menu i sprzedaż > Okno płatności > Zaawansowane opcje płatności >

8rozdelit_platbu

Funkcja ROZDZIEL PŁATNOŚĆ umożliwia płatność za rachunek różnymi metodami płatniczymi. Wyświetlane metody płatności są zależne od tego ustawienia.
 

uziv_tip_icon

Procedurę rozdzielenia płatności przedstawia także video.

 

Jak rozdzielić płatność?

1_icon

Najpierw wybierz metody płatności, którymi klient chce zapłacić. W naszym przypadku klient zdecydował się na płatność gotówka i kartą płatniczą. Metody płatności wybierzesz klikając + DODAJ, usuniesz je przyciskiem ‒ USUŃ. Po dokonaniu wyboru wybierz przycisk Gotowe.

okno_platba2_800_edge_dr

 

2_icon

Wprowadź kwotę do poszczególnych metod płatności według życzenia klienta (w naszym przypadku 10 zł w gotówce i 27,52 zł kartą). Kiedy wpiszesz poprawne kwoty, potwierdź je symbolem zielonego haczyka na klawiaturze numerycznej.

okno_platba2b_800_edge_dr

 

3_icon

Następnie pozostaje już tylko zatwierdzić i zamknąć rachunek przyciskiem Zapłacone.

okno_platba2c_800_edge_dr

 

dulezite_sdeleni_icon

Jeżeli rozdzielisz płatność, nie można wysłać częściowej kwoty automatycznie do terminalu płatności. Rozdzieloną płatność kartą należy wprowadzić ręcznie do terminala płatniczego.

do góry


Dopłacenie częściowo zapłaconego rachunku

Rachunek można za pomocą wyżej podanej procedury zapłacić tylko częściowo z tym, że reszta zostanie dopłacona później, na przykład w następnym dniu. W takim przypadku postępuj według wyżej podanych punktów 1–3, tzn. wprowadź kwotę, którą otrzymasz od klienta (może być zapłacona różnymi metodami, np. część w gotówce i część bonami żywnościowymi) i kliknij przycisk Zapłacone.

1_icon

Jeśli będziesz chciał dopłacić resztę (niezapłaconą część rachunku), idź do Historia przychodów, gdzie wybierzesz odpowiednią płatność 01. Szczegółowe informacje na temat niezapłaconej kwoty znajdziesz w szczegółach rachunku po kliknięciu w pole Gotówka 02. Teraz kliknij na fioletowe kółeczko z trzema kropkami.

castecna_platba_800_edge_no

 

2_icon

Z oferty wybierz opcję Zapłacić. Dostaniesz się do Dialogu płatności, gdzie należy postępować według instrukcji w punktach 1–3, które są opisane na początku niniejszego rozdziału.

rozdeleni_plateb2_800_edge_dr

 

poznamka_icon

Wyświetlić informacje o częściowo zapłaconych rachunkach możesz także w Dotykačce Cloud w raporcie Wystawione dokumenty.

do góry


youtube-3233 Procedura rozdzielenia płatności (w języku czeskim):

do góry

Wróć do zakładki Zaawansowane możliwości płatności