Przygotowanie kasy

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Przygotowanie kasy

1289W tej części są przedstawione istotne kroki, które należy przeprowadzić przed rozpoczęciem użytkowania systemu kasowego:

 

dulezite_sdeleni_icon

Ważne ostrzeżenia:

Urządzenie należy zostawić na 2–3 godziny w celu aklimatyzacji, aby nie doszło do kondensacji wilgoci wewnątrz urządzenia.

Dotykačkę MOBILNĄ (tablet 8") przed pierwszym użyciem zostaw wyłączoną i ładuj co najmniej 4 godziny. W ten sposób dojdzie do sformatowania akumulatora.

Na ekranie dotykowym może być pod folią zabezpieczającą naklejona następna przezroczysta folia ochronna. Tę folię możesz bez obaw także usunąć z ekranu.

Urządzenie podłącz najlepiej do osobnego gniazdka 220 V.

Drukarki standardowe, które nie będą podłączone za pośrednictwem USB bezpośrednio do urządzenia, zalecamy podłączyć do aktywnego portu (routera) za pomocą kabla ethernet (LAN).

Połączenia WiFi użyj tylko w przypadku, gdy masz stabilną sieć bezprzewodową z bardzo dobrym zasięgiem w miejscu instalacji urządzenia i drukarek. Nie należy używać sieci WiFi udostępnionej także dla innych użytkowników, np. dla gości restauracji itp.

W celu prawidłowej pracy drukarki w Dotykačce MOBILNEJ (tablecie kasjerskim 8") należy wyłączyć funkcję systemową Androida: Awaryjne inteligentne oszczędzanie energii.

Jeśli po pierwszym włączeniu kasy 8"nie dojdzie po kilku minutach do startu systemu Android (pojawia się tylko logo Dotykačka), przytrzymaj przez ok. 15 sekund przycisk POWER, dojdzie do wyłączenia urządzenia. Włącz urządzenie ponownie, powinno pracować bez problemów. W taki sam sposób należy postępować także w przypadku, gdy po włączeniu urządzenia wyświetla się tekst BOOT MODE lub chińskie znaki.

do góry