Podłączenie drukarki USB / LAN

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Podłączenie drukarki USB / LAN

Nawigacja:  Przygotowanie kasy > Urządzenia zewnętrzne >

Do urządzenia z systemem kasowym możesz podłączyć aż 3 drukarki, z czego 1 drukarka może być do kasy podłączona bezpośrednio za pośrednictwem kabla USB. W branży gastronomicznej z reguły używa się jednej drukarki do wydruku paragonów i drugiej drukarki do wydruku zamówień (bonów).

Drukarka bonująca z systemem kasowym zazwyczaj podłączana jest za pośrednictwem sieci LAN klienta. Tj. drukarka jest podłączona za pomocą kabla sieciowego do aktywnego elementu (routera), który również zapewnia np. zasięg sieci bezprzewodowej WiFi. Do tej sieci WiFi powinien być podłączony także system kasowy. Połączenie drukarki za pomocą sieci WiFi nie polecamy ze względu na możliwość przerwania połączenia spowodowanego częstą niestabilnością i złą jakością połączenia bezprzewodowego.

Drukarkę LAN do wydruku zamówień podłącz za pomocą kabla sieciowego zawsze bezpośrednio do routera, do którego jest podłączone (za pomocą kabla lub bezprzewodowo) także urządzenie z systemem kasowym. Oba urządzenia muszą być w tej samej sieci. W przypadku podłączenia drukarki do innego aktywnego elementu, druk może działać nieprawidłowo.

Aby podłączyć drukarkę sieciową do systemu kasowego Dotykačka, należy ją najpierw podłączyć do komputera z dowolnym systemem operacyjnym a następnie przeprowadzić jej konfigurację w interfejsie sieciowym, za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

 

dulezite_sdeleni_icon

W celu prawidłowej pracy drukarki w Dotykačce MOBILNEJ (tablecie kasjerskim 8") należy wyłączyć funkcję systemową Androida Awaryjne inteligentne oszczędzanie energii w trybie gotowości.

uziv_tip_icon

Ustawienie drukarki (możliwości wydruku) w aplikacji Dotykačka jest opisane tutaj. Instrukcję, jak skonfigurować drukarkę sieciową LAN, znajdziesz w tym rozdziale.