Podłączenie urządzenia z internetem

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Podłączenie urządzenia z internetem

Przed rozpoczęciem pracy, należy urządzenie połączyć z internetem. Urządzenie łączy się z Internetem za pomocą kabla sieciowego LAN lub za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi.

Jeżeli masz do dyspozycji kabel sieciowy, należy podłączyć go do portu RJ45, który znajduje się po lewej stronie terminala dotykowego, pomiędzy dwoma portami USB. Jeśli nie masz do dyspozycji połączenia za pomocą kabla sieciowego, połącz urządzenie z bezprzewodową siecią WiFi.

 

poznamka_icon

Tablet kasjerski 8" oprócz sieci WiFi może korzystać z sieci mobilnej 4G. Schemat umieszczenia karty SIM i aktywacji mobilnego połączenia jest opisana w rozdziale Zestawienie kasy. Kartę SIM należy wkładać zawsze do wyłączonego tabletu kasjerskiego.

;

dulezite_sdeleni_icon

W celu prawidłowego funkcjonowania aplikacji Dotykački zalecamy stabilne i dobrej jakości połączenie internetowe, oddzielne od pozostałych sieci WiFi (np. dla gości). Jeżeli nie posiadasz stałego połączenia z Internetem, zalecamy system kasowy co najmniej 1x w tygodniu połącz z internetem na 20 min. w celu zapisania kopii zapasowej i weryfikacji licencji. Poprawne działanie połączenia internetowe wskazuje ikonka chmurki na ekranie głównym.

 

Jak ustawić połączenie WiFi?

1_icon

W celu ustawienia połączenia WiFi, należy pobrać za pomocą gestu przesunięcia w dół górny pasek systemu Android w części z zegarem.

Ustawienia WiFi

 

2_icon

W wyświetlonym menu wybierz ikonkę zębatego koła Ustawienia a następnie wybierz Wi-Fi.

wifi1clip0029

 

3_icon

Przełącznikiem 01 podłącz WiFi i w części 02 kliknij nazwę swojej sieci bezprzewodowej lub przy użyciu przycisku 03 zdefiniuj podłączenie do własnej ukrytej sieci.

wifi2

 

dulezite_sdeleni_icon

Aktywne połączenie internetowe jest niezbędne do zainstalowania aplikacji Dotykačka - aktywacja Dotykačka.