Podłączenie wyświetlacza klienta

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Podłączenie wyświetlacza klienta

Nawigacja:  Przygotowanie kasy > Urządzenia zewnętrzne >

Do systemu kasowego możesz podłączyć wyświetlacza klienta - pełnowartościowy wyświetlacz 14" w postaci terminala, który jest pod względem sprzętu komputerowego porównywalny z terminalem, na którym uruchomiona jest Dotykačka. W przypadku awarii Twojego urządzenia z systemem kasowym możesz użyć wyświetlacza klienta jako zastępczego systemu kasowego.

 

Wyświetlacz klienta 14"zakaznicky_displej1

Wyświetlacz klienta 14", jest kolejnym terminalem dotykowym pełniącym funkcje wyświetlacza, który wyświetla transakcje a także reklamę. Jest to pełnowartościowy terminal, którego możesz użyć w razie potrzeby jako zastępczy system kasowy. Na urządzeniu służącym jako wyświetlacz klienta konieczne jest zainstalowanie aplikacji Wyświetlacz klienta. Następnie wyświetlany plik reklamowy wgrasz za pomocą chmury Dotykačka.

System kasowy i Wyświetlacz klienta komunikują się ze sobą za pośrednictwem połączenia sieciowego, muszą być więc podłączone do tej samej sieci. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy oba urządzenia są podłączone do bezprzewodowej sieci WiFi lub za pośrednictwem kabla sieciowego LAN.

Wyświetlacz klienta może być razem z terminalem dotykowym umieszczony na specjalnym uchwycie lub może stać oddzielnie. Wyświetlacz klienta do uchwytu umocujesz w taki sam sposób, jak terminal dotykowy, chodzi o standard VESA.

 

14’’ wyświetlacz klienta skonfigurujesz w ten sposób:

1.Instalacja i ustawienie aplikacji Wyświetlacza klienta na urządzeniu, który będzie działał jak Wyświetlacz klienta.

2.Ustawienie Wyświetlacza klienta na terminalu dotykowym (sparowanie Dotykački z wyświetlaczem).

3.Wgranie multimediów i utworzenie listy odtwarzania w chmurze Dotykačka.

4.Synchronizacja połączenia pomiędzy urządzeniem i wyświetlaczem klienta.

 

dulezite_sdeleni_icon

Jeżeli wyświetlacz klienta nie wyświetla transakcji kasowych, oznacza to, że prawdopodobnie został przydzielony inny adres IP, niż jest ustawiony na terminalu dotykowym.

do góry


Wykorzystanie wyświetlacza klienta 14" jako terminala dotykowego z systemem kasowym

14" wyświetlacza klienta możesz wykorzystać w razie potrzeby (np. awarii urządzenia z systemem kasowym) jako urządzenia zastępczego. Inwestycja w wyświetlacz klienta zapewni ci praktycznie stałą pracę systemu kasowego.

W przypadku, kiedy dojdzie do awarii urządzenia z systemem kasowym i chcesz go uruchomić na urządzeniu służącym jako wyświetlacz klienta, postępuj wg poniższych poleceń:

1.Na wyświetlaczu klienta zainstaluj aplikację Dotykačka.

2.W oknie aktywacyjnym Dotykački zaloguj się e-mailem i hasłem do chmury Dotykačka, wprowadź swój klucz licencyjny i wykonaj zastąpienie już istniejącej kasy. Dane z już istniejącej kasy zostaną przeniesione na nowy system kasowy, którą obecnie przedstawia wyświetlacz klienta.

3.Podłącz urządzenia peryferyjne i przeprowadź niezbędną konfigurację systemu kasowego. Nie zapomnij ponownie ustawić trybu Fiskalizacji.

4.Gotowe, możesz rozpocząć sprzedaż!

5.Po ponownym uruchomieniu uszkodzonego urządzenia w prosty i łatwy sposób wgraj dane z powrotem.

do góry