Logowanie / wylogowanie użytkowników

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Logowanie / wylogowanie użytkowników

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Ustawienia aplikacji > Zarządzanie użytkownikami >

Użytkownicy mogą się logować w standardowy sposób, wybierając swoje konto (wprowadzając kod PIN) lub po zalogowaniu/wylogowaniu wykorzystać czytnik chipów. Logowanie lub wylogowanie użytkownika odbędzie się w prosty sposób za pomocą przyłożenia chipu do czytnika. Podłączenie czytnika chipów jest opisane w tym rozdziale.

Jeśli użytkownik, który wylogował się z kasy, ma otwarte jakiekolwiek rachunki, zostaną one automatycznie zaparkowane przy wylogowaniu. Jeśli przy użyciu czipa zostanie zalogowany do kasy użytkownik, a następnie kolejny użytkownik zaloguje się czipem, zalogowany użytkownik zostanie automatycznie wylogowany.

 

uziv_tip_icon

W zależności od Twej licencji możesz mieć do dyspozycji również podstawowy system obecności. Można go znaleźć w oknie logowania użytkownika. Więcej informacji na temat systemu obecności można znaleźć w rozdziale Obecność.

 

Jak zmienić zalogowanego użytkownika?

1_icon

W celu zmiany zalogowanego użytkownika do kasy kliknij przycisk WYLOGUJ SIĘ w menu kafelkowym na ekranie głównym Dotykački.

ucty7

 

2_icon

W wyświetlonym oknie logowania wprowadź kod PIN do swojego konta 01 i potwierdź, klikając przycisk parafa. Możesz wybrać także nazwę użytkownika z listy 02. W ten sposób także zostaniesz zalogowany do wybranego konta. Na liście użytkowników wyświetlają się tylko konta, które nie są chronione kodem PIN. W górnej części 03 należy przełączyć się między oknem dialogowym a listą obecności.

ucty8

 

dulezite_sdeleni_icon

Jeśli zapomniałeś kodu PIN i nie możesz się zalogować, postępuj zgodnie z niniejszym artykułem w bazie wiedzy

do góry

Jak użyć czytnika do logowania się pracownika?

Najpierw należy do utworzonego konta użytkownika wstawić numer kodu. Numer kodu jest zapisany na każdym chipie. W celu zapisania wystarczy edytować konto pracownika i wczytać kod. Następnie pracownik może się w prosty sposób zalogować za pomocą chipa. W celu logowania można użyć również kart z kodem kreskowym we współpracy z czytnikiem kodów kreskowych. Kod liczbowy stanowi właśnie kod kreskowy na karcie.

1. Utworzenie i przypisanie kodu do konta pracownikom

1_icon

Kliknij ikonę trzech pionowych kresek w celu wyświetlenia bocznego menu.

3_800_edge_dr

 

2_icon

Wybierz opcję Ustawieniach aplikacji.

4_800_edge_dr

 

3_icon

Teraz wybierz Zarządzanie użytkownikami.

ucty12

 

4_icon

Wybierz pracownika (użytkownika) 01, do którego chcesz przypisać kod i klikając, wybierz pole Kod kreskowy 02.

6_800_edge_dr

 

5_icon

Przyłóż chip 01 do czytnika 02.

chip1m_600_edge_no_p

 

6_icon1

Kod automatycznie wczyta się z chipu i uzupełni w polu Kod kreskowy. Teraz zapisz zmiany, klikając przycisk ZAPISZ po prawej stronie.

7_800_edge_dr

 

2. Logowanie użytkownika za pomocą chipu

1_icon

Wyloguj się, klikając ikonę. Wyświetlone zostanie okno wyboru użytkownika.

8_800_edge_dr2

clip0265

 

2_icon

Przyłóż chip 01 do czytnika 02.

chip1m_600_edge_no_p1

 

3_icon

Dojdzie do automatycznego zalogowania się użytkownika, do którego należy chip. Następnie należy przeprowadzić wylogowanie przez przyłożenie czipa do czytnika. Pierwsze przyłożenie czipa pozwala na zalogowanie użytkownika, a następne na jego wylogowanie.

10_800_edge_dr

do góry