Mapa stołów

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Mapa stołów

» Ten wybór znajdziesz w ustawieniach aplikacji. «

Mapa stołów jest automatycznie włączona, jeśli w przewodniku aktywacji wybierzesz jako typ firmy Restaurację / kawiarnię. W pozostałych przypadkach mapę stołów możesz włączyć/wyłączyć w tym ustawieniu. Jeśli na swojej mapie masz dużo stołów, możesz zmienić rozmiar mapy i wyświetlić na jednej mapie większą liczbę pozycji lub rozdzielić mapę na kilka stron, patrz wybór Strony.

Po włączeniu mapy stołów i utworzeniu strony, kliknijąc w tę stronę 01, otworzysz ją. Później możesz utworzyć na tej stronie nowe stoły.

Możliwości A dotyczą informacji o czasie od ostatniej edycji rachunku, który jest zaparkowany na danym stole. Tutaj możesz ustawić po jakim czasie zmieni się kolor stołu w zależności od czasu. Więcej informacji znajdziesz w tym rozdziale. Jeśli chcesz te informacje wyświetlić, wybierz aktywację wyboru Wyświetl czas od ostatniej zmiany przy stole.

Jeżeli używasz aplikacji Rezerwacja, będziesz mógł zobaczyć konfigurację powiadomień o zbliżającej się rezerwacji stolika B.

mapa_stolu_nastaveni1_800_edge_no1clip0247

 

Standardowo mapa stołów jest wyświetlana ponownie zawsze, kiedy zamkniesz rachunek i dokonasz jego zapłaty. Zasada sterowania polega na tym, że najpierw klikasz mapę stołów, a następnie ten stół rozliczasz. Po wybraniu stołu zamiast mapy stołów wyświetli się ekran z produktami, a mapa stołów wyświetli się ponownie po zamknięciu rachunku. Jeśli nie podoba Ci się to ustawienie, możesz wybrać inny ekran domyślny. Mapę stołów w tym przypadku wyświetlisz, klikając kafelek Mapa stołów 01 na ekranie głównym.

uziv_tip_icon

Zamiast produków, po zamknięciu lub zaparkowaniu rachunku, tu może się wyświetlać przegląd otwartych (zaparkowanych) rachunków lub mapa stołów. Aby zmienić ekran domyślny, zobacz te ustawienia.

 

Mapę stołów możesz rozdzielić na kilka stron, patrz Ilość stron mapy. Między tymi stronami na ekranie głównym Dotykački można łatwo się przełączać 02.

mapa_stolu_nastaveni3_800_edge_dr1

 

Jeśli mapa stołów jest aktywna, na ekranie głównym Dotykački wyświetli się ona w prawej części zamiast kart produktów. Przypisanie produktów na rachunek wykonasz w taki sposób, że najpierw wybierzesz stół, a następnie wyświetlą się produkty i kategorie. W tym momencie już standardowo wybierając produkty przypisujesz je na rachunek do konkretnego stołu. Możesz także zaparkować rachunek na dany stół.

 

uziv_tip_icon

Jeżeli używasz mapy stołów, możesz także dodatkowo korzystać z systemu rezerwacyjnego, który umożliwi utworzenie i edycję rezerwacji za pośrednictwem prostej aplikacji. Więcej informacji znajdziesz w rozdziale Rezerwacja. Aktywne rezerwacji są oznaczone fioletową literą R na mapie stołów

do góry