Grupy rabatowe

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Grupy rabatowe

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Ustawienia aplikacji >

Grupy rabatowe służą do przypisania stałego rabatu do rachunków klienta. Można utworzyć dowolną ilość grup rabatowych z różnymi rabatami. Każdą grupę rabatową należy nazwać i wprowadzić wysokość rabatu w procentach. Jeśli klient ma przypisaną grupę rabatową, ustawiony rabat zostanie automatycznie zastosowany do każdej pozycji rachunku, który zostanie przypisany do tego klienta.

 

Jak utworzyć i zastosować grupę rabatową?

1_icon

W części Grupy rabatowe kliknij przycisk + 01. W ten sposób otworzysz okno do utworzenia nowej grupy rabatowej.

sleva1

 

2_icon

W polu 02 wprowadź nazwę grupy rabatowej i w pole 03 wpisz numer, który będzie przedstawiać rabat w procentach (np. dla zniżki 5% wpisz numer 5). Opcję Wyświetl w głównym menu zostaw aktywną, w przeciwnym razie grupa rabatowa nie będzie dostępna w ustawieniach konta klienta. Następnie wszystko zapisz klikając przycisk Zapisz.

sleva2

 

3_icon

Od tego momentu grupa rabatowa będzie się wyświetlała we właściwościach konta klienta. Z rozwijanego menu możesz wybrać i przypisać grupę rabatową do danego klienta.

sleva4

 

4_icon

Kiedy przypiszesz klienta do rachunku, automatycznie zostanie zastosowany rabat z ustawionej grupy rabatowej.

sleva3

 

dulezite_sdeleni_icon

Utworzonych grup rabatowych nie można usunąć. Grupę rabatową, której nie chcesz już używać, ukryj za pomocą dezaktywacji opcji Wyświetl w głównym menu, ewentualnie przypisz jej inną zniżkę.

do góry