Ustawienie fiskalizacji

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Ustawienie fiskalizacji

» Ten wybór znajdziesz w ustawieniach aplikacji. «

 

poznamka_icon

Ta sekcja dotyczy dalszych ustawień fiskalizacji. Instrukcje do podłączenia drukarek fiskalnych do Dotykački i ich konfiguracji opisano w tym rozdziale.

 

Zezwól na fiskalizację

Aby fiskalizacja działała poprawnie, ta opcja musi być aktywna. W przeciwnym wypadku drukarka nie będzie drukowała rachunków i tym samym nie będą one zafiskalizowane.


Stosuj zdalny sterownik drukarki fiskalnej

Ta opcja pozwala połączyć więcej paneli z jedną drukarką fiskalną. W wypadku, że jest ona aktywna, do poprawnego funkcjonowania trzeba ustawić statyczny adres IP na kasie głównej i wpisać go do pola Adres zdalnego sterownika drukarki fiskalnej na kasie drugiej. Więcej informacji w tym rozdziale.

Adres zdalnego sterownika drukarki fiskalnej

Adres IP kasy głównej, do której jest podłączona drukarka fiskalna (patrz poprzednia opcja).


Otwórz ustawienia drukarki fiskalnej

Dotknij, by otworzyć sterownik drukarki fiskalnej. Właściwa konfiguracja sterownika jest ważna dla poprawnego funkcjonowania drukarki.

Potwierdź druk raportu dziennego

Tu ustalasz, czy raport dobowy ma zostać wydrukowany bezpośrednio po zamknięciu kasu lub dopiero po zaakceptowaniu.  

Generuj faktury PDF

Włączenie tej opcji skutkuje automatycznym generowaniem podglądu faktury w formacie PDF po wystawieniu faktury (po kliknięciu na przycisk Zapłacone). Aktywacja tej opcji umożliwia następnie łatwiejsze przesłanie faktury na maila, jednak deaktywuje drukowanie faktury na drukarce. Wygenerowane w ten sposób faktury PDF są przechowywane w pamięci wewnętrznej tableta, w folderze Internal Memory/DotykackaPdf. Wystawioną fakturę możesz też zobaczyć w Historii.

Udostępnij wystawienie dokumentu bez fiskalizacji

Jeśli włączysz tę opcję, przy wystawianiu rachunku pojawi się czarny przycisk, którym możesz ustawić, by dany rachunek nie został zafiskalizowany. Jednak po wybraniu tej opcji dany rachunek się nie wydrukuje.

do góry