Nie fiskalizuj rachunek

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Nie fiskalizuj rachunek

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego > Główne menu i sprzedaż > Okno płatności > Zaawansowane możliwości rachunku >

7nefiskalizovat_doklad

Wybierając niniejszą opcję nie dojdzie do fiskalizacji (zarejestrowania) konkretnego rachunku. Rachunek możesz wydrukować i zamknąć, transakcja nie zostanie wysłana na serwery Administracji podatkowej. O niezafiskalizowanym (niezarejestrowanym) rachunku zostaniesz powiadomiony za pomocą przekreślonej Fiskalizacji a także informacji w oknie Rachunek nad całkowitą kwotą do zapłacenia. Ten proces należy powtórzyć za każdym razem, kiedy chcesz wystawić rachunek bez fiskalizacji (rejestracji).

Dostępność niniejszej opcji jest zależna od zezwolenia na opcję Umożliwić wystawienie dokumentu bez fiskalizacji (rejestracji) w ustawieniu Fiskalizacji. Sprawdzić zafiskalizowane / niezafiskalizowane dokumenty można w Historii.

 

dulezite_sdeleni_icon

Pamiętaj o tym, że fiskalizować (rejestrować) lub nie fiskalizować (nie rejestrować) można tylko cały paragon. Jeśli więc masz na jednym paragonie produkty, które się fiskalizują (rejestrują) razem z produktami, a których nie chcesz fiskalizować (rejestrować), musisz poszczególne produkty na paragonie rozdzielić i zapłacić osobno. Najlepiej jednak fiskalizowane (zarejestrowane) i niezafiskalizowane (niezarejestrowane) produkty księguje osobno.

 

uziv_tip_icon

Procedurę, jak nie fiskalizować (nie rejestrować) rachunku przedstawia także niniejsze video.

 

okno_ucet_fisk3b_800_edge_dr

 


Jak sprawdzić, czy rachunek był zafiskalizowany (zarejestrowany)?

Zestawienie dotyczące fiskalizowanych (rejestrowanych) lub niezafiskalizowanych (niezarejestrowanych) paragonów znajdziesz w Historii. Możesz tutaj przeprowadzić także dodatkową fiskalizację (rejestrację). W rozdziale Stan fiskalizacji rachunków dowiesz się, jakie są opcje fiskalizacji (rejestracji) rachunków, jak są takie rachunki w systemu wyświetlane i co można z nimi ewentualnie dalej robić.
 


youtube-3233 Procedura, jak nie fiskalizować (nie rejestrować) rachunku (w języku czeskim):

Wróć do zakładki Zaawansowane możliwości rachunku