Co należy zrobić, aby Dotykačka pracowała jak najszybciej?

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Co należy zrobić, aby Dotykačka pracowała jak najszybciej?

Nawigacja:  Obsługa aplikacji systemu kasowego >

Szybkość reakcji aplikacji kasowej zależy od kilku czynników, na które wpływ ma sposób korzystania z Dotykački. Jak więc użytkować kasę, aby pracowała jak najszybciej?
 

1_icon

Należy regularnie restartować kasę dotykową, a jeśli nie ma być używana, należy ją wyłączać.
Długa ciągła praca oznacza stopniowe spowalnianie reakcji urządzenia. Powyższe zdanie dotyczy wszelkich urządzeń z systemem operacyjnym. Dlatego kasę dotykową, np. na noc lub gdy nie jest użytkowana, należy wyłączać lub co najmniej 1 raz w tygodniu restartować.

2_icon

Należy pamiętać o zamknięciu zmiany.
Jeśli kasa pozostaje przez długi czas otwarta, przybywa danych w bazie danych Dotykački. Gdy kasa jest zamykana, dane te są synchronizowane z Dotykačką w chmurze i usuwane z bazy danych. Otwieranie i zamykanie kasy pomaga w szybszej pracy, ponieważ Dotykačka nie musi przetwarzać i przechowywać ogromnej ilości danych w bazie danych w przeciwieństwie do sytuacji, gdy kasa nie jest zamykana przez dłuższy okres czasu (np. kilka miesięcy).

3_icon

Nie instaluj na urządzeniu żadnych aplikacji innych podmiotów.
Kasa dotykowa została opracowana jako urządzenie jednozadaniowe. Aplikacja Dotykačka powstaje również z uwzględnieniem jak najlepszego wykorzystania możliwości, które oferują nasze tablety. Wskutek instalacji innych (niekasowych) aplikacji zabiera się miejsce Dotykačce i znacznie spowalnia urządzenie. Aplikacje, takie jak Facebook czy YouTube, są zaawansowane pod względem obliczeniowym i w razie długotrwałego uruchomienia wyraźnie spowalniają pracę kasy dotykowej. Należy pamiętać, że restart urządzenia bez wcześniejszego ręcznego zamknięcia aplikacji oznacza, że po uruchomieniu aplikacje te ponownie otworzą się w tle.

do góry