Włączanie i wyłączanie urządzenia

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Włączanie i wyłączanie urządzenia

Nawigacja:  Zaczynamy >

Włączanie

14” terminal dotykowy
Po podłączeniu zasilacza, urządzenie powinno włączyć się automatycznie. W przeciwnym razie użyj przyciskuonna tylnej stronie urządzenia.

8" kasa dotykowa
Włączenia dokonaj wyłącznikiemonpo prawej stronie tabletu.

 

Wyłączanie

Wyłączenia dokonaj ponownie wciskając przyciskoni klikając wybór Wyłącz w menu na wyświetlaczu tabletu. W tym samym menu znajduje się również opcja ponownego uruchomienia kasy. Po krótkim naciśnięciu przycisku zasilania kasę uśpisz. Naciśnij ponownie ten przycisk, by kasę obudzić.

 

dulezite_sdeleni_icon

Urządzenie zawsze należy wyłączać w powyżej wymieniony sposób. Nigdy nie należy odłączać zasilania podczas pracy na systemie kasowym, mogłoby dojść do uszkodzenia systemu.

Zalecany raz na tydzień restartować kasę dotykową. Długotrwała eksploatacja bez restartu może w następstwie spowolnić kasy.

Jeżeli po podłączeniu zasilania kasa 8" nie ładuje się, pozostaw ją wyłączoną i podłączone do zasilania na 3-5 godzin. Po tym czasie dojdzie do naładowania akumulatora i urządzenie rozpocznie ponownie się ładować.

Jeśli po pierwszym włączeniu kasy 8"nie dojdzie po kilku minutach do startu systemu Android (pojawia się tylko logo Dotykačka), przytrzymaj przez ok. 15 sekund przycisk POWER, dojdzie do wyłączenia urządzenia. Włącz urządzenie ponownie, powinno pracować bez problemów. W taki sam sposób należy postępować także w przypadku, gdy po włączeniu urządzenia wyświetla się tekst BOOT MODE lub chińskie znaki.

do góry