Edytuj zbiorowo

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Edytuj zbiorowo

Nawigacja:  Dotykačka w chmurze > Panel zakładek > Spisy >

Przy niektórych Spisach do dyspozycji jest funkcja Edytuj zbiorowo. Ta funkcja umożliwi wybrać większą ilość pozycji, które można przesunąć do innej kategorii, usunąć lub dostosować na przykład stawkę VAT, lub inne parametry. Możliwości różnią się w zależności od wybranego Zestawienia. Poniżej podana jest procedura wykorzystania Edycji zbiorowej dla zestawienia Produkty.
 

1_icon

Kliknij na przycisk Edytuj zbiorowo 01.

hvyber1_800_edge_dr_no

 

2_icon

W następnym oknie wybierz pozycje, u których chcesz grupowo zmienić ich właściwości. Wybór poszczególnych pozycji należy wykonać klikając przycisk ze znakiem + 01, wybór wszystkich pozycji w zestawieniu z kolei przyciskiem Dodaj wszystkie 02.

hvyber2_800_edge_dr_no

 

3_icon

Wybrane pozycje pojawią się w panelu po prawej stronie, gdzie następnie znajduje się kilka przycisków, w jaki sposób kontynuować. W większości przypadków będziesz chciał zmienić właściwości produktów, w takim przypadku wybierz opcję Edytuj 01. Przyciski Excel i CSV 02 służą dla eksportu wybranych pozycji, które można w edytorze zmienić a następnie ponownie zaimportować do chmury Dotykačka. Przycisk Usuń 03 usunie wybrane pozycje z magazynu, uważaj, aby ich przez nie usunąć przez pomyłkę, jeżeli je chcesz np. usunąć tylko z tej listy. Usunąć pozycje z listy (nie z magazynu) możesz za pomocą przycisku ze znakiem kosza 04ewentualnie całe zestawienie usuniesz za pomocą przycisku Usuń listę. 05.

hvyber3_800_edge_no

 

Jeśli zdecydujesz się zmienić właściwości towarów za pomocą przycisku Edytuj 01, będziesz mógł zrobić to zbiorowo. Właściwości są podzielone na grupy. Kliknij potrzebną strzałkę 06, aby rozwinąć wybraną grupę. Przy innych Spisach menu do zmian zbiorowych może wyglądać inaczej.

hvyber4_800_edge

 

poznamka_icon

Podczas zmiany stawki VAT, zachowana będzie końcowa cena sprzedaży brutto. Jeżeli przejdziesz z podmiotu niebędącego płatnikiem VAT na podmiot będący płatnikiem VAT, możesz łatwo zmienić stawkę VAT u wszystkich produktów bez konieczności importu pozycji. Końcowe ceny sprzedaży są zawsze zachowane.

do góry