Sparowanie Mobilnego sprzedawcy z kasą

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Sparowanie Mobilnego sprzedawcy z kasą

Nawigacja:  Mobilny sprzedawca (Mobilny kelner) >

Po instalacji Mobilnego sprzedawcy na urządzeniu należy wykonać jego sparowanie z systemem kasowym.

dulezite_sdeleni_icon

Dla poprawnego funkcjonowanie mobilnego sprzedawcy, na tym tablecie nie wolno mieć zainstalowanej aplikacji Dotykačka.

 

Sparowanie sprzedawcy z kasą

1_icon

Otwórz aplikację Mobilny sprzedawca. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji przeszuka ona sieć i wyświetli dostępne systemy kasowe z aplikacją Dotykačka. Klikając wybierz właściwą kasę. Jeśli kasa nie została wyświetlona na liście, prawdopodobnie jest niedostępna w sieci. W tym przypadku sprawdź właściwości sieci w twoim zakładzie. Ewentualnie możesz bezpośrednio wprowadzić adres IP kasy za pomocą przycisku Brakuje Twojej kasy?.

Po wybraniu głównego systemu kasowego, Mobilny sprzedawca będzie czekał na autoryzację (sparowanie), którą należy wykonać na głównym systemie kasowym.

Screenshot_20170719-131353+

 

2_icon

Przejdź do urządzenia, z którym chcesz sparować Mobilnego sprzedawcy (które zostało wybrane w poprzednim kroku) i otwórz ustawienia aplikacji Dotykačka. Następnie w prawym górnym rogu kliknij przycisk AUTORYZACJA URZĄDZENIA.

Screenshot_2017-07-19-13-15-02

 

3_icon

Wyświetli się lista urządzeń, które czekają na autoryzację. Po prostu autoryzuj urządzenie, klikając go, aby przejść do pozycji Autoryzowane. Usunięcie autoryzacji przeprowadzisz kliknięciem na autoryzowane urządzenie.

clip0191

Screenshot_2017-07-19-13-15-51

 

4_icon

W momencie kiedy pomyślnie autoryzujesz Mobilnego sprzedawcy w aplikacji Dotykačka, na ekranie urządzenia pojawi się domyślny główny ekran z produktami i kategoriami. Jeżeli używasz kilku Mobilnych sprzedawców, przeprowadź proces autoryzacji dla każdego urządzenia z osobna. Najpierw wybierz kasę główną w aplikacji Mobilny sprzedawca, a następnie na kasie głównej autoryzuj sprzedawców.

Screenshot_20170719-144317

 

Od teraz możesz korzystać z Mobilnego sprzedawcy. Sposób działania aplikacji Mobilny sprzedawca przedstawia kolejny rozdział.

do góry


Ograniczenia licencyjne

Jeśli po uruchomieniu Mobilnego sprzedawcy zostaje wyświetlone następujące ostrzeżenie, oznacza to, że nie posiadasz licencji do jego użytkowania (Dotykačka KOMPLETNA lub NIEOGRANICZONA) lub doszło do wyczerpania limitu jednego Mobilnego sprzedawcy dla Dotykačka KOMPLETNA. Jeśli chcesz korzystać z kilku Mobilnego sprzedawcy, należy przejść na licencję Dotykačka NIEOGRANICZONA. Oddzielne licencje dla Mobilnego sprzedawcy nie są dostępne. Po zwiększeniu licencji można przyciskiem ZAŻĄDAJ DOSTĘPU przeprowadzić weryfikację licencji i otworzyć aplikację Mobilnego sprzedawcy.

Screenshot_20170719-131615-1

do góry