Podłączenie za pośrednictwem kabla USB

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Podłączenie za pośrednictwem kabla USB

Nawigacja:  Przygotowanie kasy > Podłączenie drukarek fiskalnych > Podłączenie drukarki EMAR >

Drukarka fiskalna EMAR komunikuje się z urządzeniem także za pośrednictwem sieci LAN.

 

Ustawienia drukarki

1_icon

Włącz drukarkę fiskalną przyciskiem na boku. Menu drukarki otworzysz klikając na wyświetlacz. Za pomocą przycisków 01 poruszasz się pomiędzy stronami a przy pomocy przycisku 02 zawsze powracasz z powrotem. Pozycję wybierz za pomocą kliknięcia.

clip0019

 

2_icon

Przejdź do menu Ustawienia » I/O Wejścia/Wyjścia » Konfig. Drukarka po weryfikacji wyświetli dostępne porty i możliwości przyłączenia. Za pomocą przycisków 01 (patrz rycina powyżej) znajdź USB i sprawdź, czy obok pozycji USB w ramce ustawiono SPRZ/KOP. Jeżeli tekst jest inny, kliknij w tę ramkę i aktywuj obie dostępne opcje SPRZEDAŻ i KOPIA. Powróć za pomocą przycisku 02 do momentu, aż drukarka wyświetli pytanie Czy zapisać ustawienia? i wybierz TAK.

Po dokończeniu ustawień drukarka się wyłączy, włącz ją ponownie. Następnie kontynuuj ustawienia sterownika na systemie kasowym.


clip0020

clip0021

 

3_icon

Teraz drukarkę podłącz za pomocą kabla USB do urządzenia. Możesz użyć każdego portu USB za wyjątkiem portu oznaczonego USB/OTG. Podczas pierwszego podłączenia drukarki do urządzenia, pojawi się komunikat. Zaznacz opcję Używaj domyślnie dla tego urządzenia USB i kliknij OK. System kasowy zapamięta zapisane ustawienia i podczas następnego podłączenia, komunikat się już nie wyświetli. Następnie kontynuuj ustawienia sterownika na systemie kasowym.

clip0018

do góry


Ustawienia sterownika

1_icon

Na ekranie głównym systemu kasowego otwórz sterownik Drukarka fiskalna PL. Pojawi się okno z ustawieniami.

clip0014

 

2_icon

Wybierz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. 01 w górnej części po prawej stronie. Otworzysz ustawienia dla komunikacji z drukarką.

clip0015

 

3_icon

Poszczególne opcje ustaw według niżej podanej tabelki.

Drukarka fiskalna PL

Producent drukarki

Wybierz producenta swojej drukarki.

Sposób podłączenia

USB

 

4_icon

Poprawne ustawienia zweryfikujesz za pomocą wydruku bezpośrednio ze sterownika drukarki fiskalnej. Wróć do ekranu ustawień sterownika (patrz obrazek wyżej) i kliknij na jeden z przycisków Druk raportów - RAPORT ZMIANY lub RAPORT DZIENNY. Jeżeli drukarka wydrukuje zestawienie, masz wszystko ustawione prawidłowo.

 

dulezite_sdeleni_icon

Jeśli drukarka fiskalna nie drukuje, sprawdź poprawne ustawienie komunikacji, podłączenie kabla USB i przejdź przez wyżej podane kroki jeszcze raz. Spróbuj też drukarkę wyłączyć i włączyć ponownie.

 

poznamka_icon

Po podłączeniu drukarki fiskalnej i weryfikacji, czy drukarka komunikuje się z kasą dotykową, przeczytaj ten rozdział, w którym znajdziesz zalecane ustawienia aplikacji kasowej Dotykačka w celu poprawnej fiskalizacji i sprzedaży towaru.

Do jednej drukarki fiskalnej można podłączyć więcej tabletów. Instrukcje znajdziesz w tym rozdziale.

do góry