Ogólne informacje

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Ogólne informacje

Nawigacja:  Przygotowanie kasy > Urządzenia zewnętrzne > Podłączenie wag >

1. Jaka waga?

Powinna działać dowolna waga wyposażona w port RS232 (nie USB) oraz komunikująca się po protokole angel (inne nazwy CAS, AP1.15). Przetestowane przez nas urządzenia to: firmy CAS wagi serii ER+, SWII, PR-II, PDI-E i DBII, firmy Fawag np. Fawag WS1, waga Aclass PS 1X. Należy zadbać o poprawne skonfigurowanie RS232 w wadze (9600kbs, 8n1).

2. Jak podłączyć?

Przede wszystkim potrzebujemy konwerter RS232-USB pracujący na chipie Prolific PL2303, niestety na rynku jest sporo podróbek, z którymi nasze urządzenie nie będzie poprawnie działało (nieważne, że działa na PC) roponujemy tani i sprawdzony Unitec Y105 (koszt około 30 PLN). Konwerter wspinamy przez USB do tabletu a złącze DB9 podpinamy do wagi (bezpośrednio lub przy użyciu kabla wykonanego zgodnie z zaleceniami producenta wagi). Konwerter nie wymaga żadnej konfiguracji. 

3. Ustawienie tabletu:

1.8 cali - sprawdzamy konfigurację portu USB: Ustawień Androida » Zabezpieczenia - opcja Vypnout OTG ACA - nieaktywne:
clip0137
clip0136

2.14 cali - brak specjalnych ustawień, nie używamy portu USB/OTG

4. Instalacja i konfiguracja sterownika

Z Marketplace instalujemy Sterownik wagi (po instalacji zmienia on nazwę na Ustawienia sterownika wagi), połączamy konwerter USB do portu tabletu i wciskamy klawisz Wymagać uprawnień. Jeżeli waga jest poprawnie skonfigurowana i poprawnie wykonany kabel od tej chwili w ustawieniach sterownika wagi widoczne będzie wskazanie masy. Można już pracować na wadze w Dotykacka.

do góry