Zbiorowa inwentaryzacja i przyjęcie na magazyn

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Zbiorowa inwentaryzacja i przyjęcie na magazyn

Nawigacja:  Aplikacja Magazyn >

Zbiorowe przyjęcie na magazyn i zbiorowa inwentaryzacja umożliwia proste wczytanie przy użyciu czytnika kodów kreskowych sztuki pozycji (towaru), a następnie tę liczbę sztuk przyjąć na magazyn lub edytować w ramach inwentaryzacji.

 

Jeśli więc 3x wczytasz kod kreskowy jakiegoś produktu, 3 sztuki dodadzą się do inwentaryzacji lub do przyjęcia na magazyn. Zawsze po sczytaniu kodu czytnikiem wczyta się 1 sztuka lub 1 opakowanie w zależności od ustawień jednostki konkretnego produktu. Zawsze zastosowanie ma 1x jednostka lub opakowanie, które jest ustawione we właściwościach produktu . Zbiorowe przyjęcie na magazyn i zbiorowa inwentaryzacja jest więc przede wszystkim przeznaczona dla hurtowni prowadzących inwentaryzację sztuk lub przyjęcia na magazyn.

 

Jak przeprowadzić zbiorową inwentaryzację lub przyjęcie na magazyn?

1_icon

W kasie, do której podłączony jest czytnik kodów kreskowych, wejdź do aplikacji Magazyn. W głównym menu kliknij Zbiorowa inwentaryzacja lub Zbiorowe przyjęcie na magazyn.

2_icon

Zeskanuj kody kreskowe towaru, który chcesz przyjąć na magazyn, lub edytuj jego ilość w magazynie w ramach inwentaryzacji. Jeśli kod kreskowy odpowiada jednemu z kodów kreskowych w kasie, zostanie dodany do spisu.

3_icon

Za pomocą przycisków 01 dostosuj liczbę każdego produktu. W celu bezpośredniego wprowadzenia liczby możesz także kliknąć przycisk 02 i wprowadzić liczbę przy użyciu wyświetlonej klawiatury dotykowej. W razie przyjęcia na magazyn za pośrednictwem tego przycisku można ponadto wprowadzić cenę zakupu bez VAT. Błędnie wczytany produkt usuń przyciskiem 03. Pamiętaj, że jeśli masz np. 6 sztuk opakowania napojów, należy wczytać kod kreskowy z napoju 6x lub wczytać go 1x i następnie ręcznie skorygować ilość.

Screenshot_2020-01-10-19-04-57

 

4_icon

Za pomocą przycisku ZAKOŃCZ INWENTARYZACJĘ lub ZMAGAZYNUJ po prawej stronie na górze zapisz wszystko. Do zakończonej inwentaryzacji możesz dodać uwagę, w razie zakończonego przyjęcia na magazyn wybierz dostawcę i wpisz numer faktury.

do góry