Ustawienia daty i godziny

<< Kliknij, aby wyświetlić zawartość >>

Ustawienia daty i godziny

Nawigacja:  Zaczynamy >

Nie tylko w celu prawidłowej ewidencji utargów w systemie fiskalizacji należy w kasie dotykowej ustawić właściwą datę i godzinę. Jeśli właściwa data i godzina nie zostały ustawiony, będzie dochodzić do błędów fiskalizacji i mogą także pojawić się problemy z synchronizacją danych z Dotykačką w chmurze.

 

Jak ustawić prawidłową datę i godzinę?

1_icon

W głównym menu pobierz przy pomocy gestu górny pasek systemowy z godzinami.

Ustawienia WiFi

 

2_icon

W wyświetlonym menu wybierz ikonę zębatego koła, ewentualnie wybierz pozycję Ustawienia i z wyświetlonych opcji wybierz Data i godzina.

wifi1clip0120

 

3_icon

Najpierw należy deaktywować pierwsze dwa wybory Automatyczną datę i godzina i Automatyczną strefa czasową. Następnie dostosuj aktualną datę, godzinę i strefę czasową. Strefę czasową ustaw na Środkowoeuropejski czas standardowy GMT+02:00 poprzez wybranie ze spisu miast opcji Amsterdam GMT+02:00. Po ustawieniu daty, godziny i strefy Automatyczną datę i godzina i Automatyczną strefa czasową muszą zostać ponownie włączone.

clip0119

 

Teraz terminal powinien poprawnie zsynchronizować godzinę i datę z sieci.

 

uziv_tip_icon

Jeśli mimo powyższych ustawień będzie dochodzić do różnic w czasie, można dokonać ustawień ręcznie. Należy pamiętać o zmianie czasu letniego/zimowego.

do góry